התוכניות שלנו

ליווי הורים

שיתוף פעולה עם הורים היא נקודת מפתח להצלחת השירות של החיילים הבודדים ובנות השירות. ההורים צריכים להכיר ולהבין לעומק את התהליך שעוברים ילדיהם במהלך השירות ובכלל במהלך השהות בישראל, זאת החל משלב טרום הגיוס והגיוס עצמו וכלה במהלך השירות והשחרור הימנו. הבסיס ע”ש מייקל לוין, מספק תמיכה להורים היקרים בכך שמשתף ומשקף להם את כלל ההיבטים הקשורים בשרות הצבאי מכלל ההיבטים, הן הטכניים והן המהותיים. לשם כך, התוכנית משלבת הרצאות שונות להורים, מהווה פלטפורמה של עדכונים שוטפים באמצעות מיילים חודשיים, ושיחות אישיות עם הורים על ידי צוות היועצים המקצועיים והמנוסים של הבסיס. זאת ועוד, לבסיס ישנו עמוד פייסבוק פעיל, המיועד להורים של חיילים בודדים, שם גם כן מועברים מסרים ועדכונים באופן שוטף לנוחות ההורים היקרים.

ליווי עולים

עבור העולים החדשים, הבירוקרטיה הצבאית אינה דבר של מה בכך, היא יכולה להיות מבלבלת, לא ברורה וליצור הלם גדול לעולים. הבסיס ע”ש מייקל לווין יסייע לעולה החדש ומשפחתו. לבסיס תוכניות תמיכה שונות שתסייענה בתהליך ותפיג את הפחדים ואי הוודאות שעלולים להתעורר אצל החייל/ת ומשפחתו/ה. ראוי לציין בנקודה זו, כי התוכניות הללו מיושמות תוך שיתוף הקהילות המקומיות בישראל, בהם ישנו ריכוז עולים גבוה, כך נשמר הידע המקצועי ונוצרת קהילה תומכת של אנשים אשר להם מטרה משותפת וניסיון עשיר מגוף ראשון בתהליכים הכה מורכבים ורגישים. השאיפה של הבסיס הינה שהקהילה שתיווצר תייצר רשת של חברים ובני משפחה של חיילים בודדים שהחליטו לעלות ארצה למטרה נעלה זו ובתוך כך, לייצר שיתופיות ותמיכה הדדית. התוכניות הללו יקחו חלק בקהילות מקומיות בישראל בהם יש ריכוז עולים גבוה, או בהם יש צורך. נוסף על כך, השאיפה היא שהקהילה שתיווצר תייצר רשת של של חברים ובני משפחה של חיילים בודדים שהחליטו לעלות.

חיילים בודדים

במקרים רבים, נהוג בישראל שחיילים יוצאים הביתה מבסיסיהם אחר הצהריים או בערב בימי חמישי. עבור אותם חיילים בודדים ובנות שירות בודדות, הערב של יום חמישי הופך להיות “חלון זמן קטן” להתרועעות, ביצוע משימות יומיומיות, ומנוחה. העמותת הבסיס של מייקל לוין מכירה הכך שאותם גברים ונשים אלה מחפשים, לעיתים קרובות, הזדמנויות לבלות עם אחרים, להתייעץ בנושאים במדאיגים עם יועצי הצוות, ולתכנן תוכניות לשבתותוחגים. פעילויות בימי חמישי כוללות קריוקי, ליל צבעים, ערבי סרט, פיצה, ועוד. שיעורי יוגה, אולפן עברית, וניהול כספים יוצעו בימי שישי. ולסיום, קהילות רבות תורמות אוכל ביתי שמוכן עבור החיילים הבודדים ובנות שירות הבודדות בשביל סעודות שבת.

בנות שירות בודדות

בנות שירות בודדות הינן נשים, שעלו ארצה, ומשרתות בשירות לאומי למשך שנה או שנתיים במקום לשרת בצה”ל. מכיוון שאין להן את התמיכה משפחתית בישראל, חלק מהאתגרים שהן חוות זהות לאילו שחיים חיילים בודדים. עמותת הבסיס של מייקל לוין מכירה בכך שהן זקוקות לתמיכה, רגשית וגופנית, במהלך הקטע הייחודי הזה בחייהן. בנות שירות בודדות עובדות קשה בבתי חולים, בתי ספר, ובמגוון תחומים שונים. העמותה מספקת להן מקום שמעניק להן תמיכה, ארוחות, והאפשרות להיפגש עם עוד אנשים כמוהן כדי שלא ירגישו לבד.

לאחר סיום השירות

לאחר שחרורם משירות צבאי, חיילים בודדים מתמודדים עם האתגר האם להישאר בישראל או לחזור למולדתם. כ-60% מהחיילים הבודדים חוזרים, חלקם לומדים תואר בוגר באוניברסיטה, וחלקם נכנסים לכוח העבודה. עם זאת, חלק מהחיילים הבודדים המשוחררים, שסיכנו את חייהם למען מדינתנו, היו רוצים להישאר בארץ ולעלות. עבורם, המכשול הופך לחוסר הדרכה לתעסוקה. יתר על כן, מציאת קשרים מקצועיים, קבלת סיוע בהשמת קריירה, ניהול כספים, והכנה להשכלה גבוהה בישראל הם הגורמים המהותיים במעבר טוב ומוצלח מהשירות לחיים אזרחיים.

החיים לאחר סיום השירות לאומי לבנות שירות בודדות הפך לנושא בעייתי מכיוון שעליהן לעלות ארצה על מנת לשרת, ולכן הם נוטים להישאר בארץ ולא לחזור למולדתן, אבל הן זקוקות לעזרה בתחילת חייהן האזרחיים. גם הצוות המקצועי וגם מתנדבים מסורים ישמשו כחונכים לחיילים בודדים ובנות שירות בודדות שעומדים לסיים את שירותם הצבאי/הלאומי. ולבסוף, סדנאות תעסוקה והכוונה לחיים, וגישה לירידי עבודה יספקו להם את התמריץ לעבור ולהתאקלם בחברה הישראלית ולהקים בסיס איתם כאן בישראל.

Parent Sign-up

Olim families/communities

Lone Soldier

Bnot Sheirut

Get Involved