תוכניות

הורים

שיתוף פעולה עם הורים היא נקודת מפתח להצלחת השירות של חיילים בודדים ובנות שירות. ההורים צריכים להבין את התהליך שעוברים ילדיהם, מהשחרור ועד הגיוס בהיבטים בירוקרטים, תהליכיים ועוד.

במטרה לסייע להורים, הבסיס לחיילים בודדים מספק סדראות, הרצאות, מיילים חודשיים ושיחות אחד על אחד עם הורים. יש לנו גם קבוצת פייסבוק פעילה להורים של חיילים בודדים.

עולים

עבור העולים החדשים, הבירוקרטיה הצבאית אינה דבר של מה בכך. היא יכולה להיות מבלבלת, לא ברורה וליצור הלם גדול. הבסיס ע”ש מייקל לווין יסייע לעולה החדש ומשפחתו עם תוכנית תמיכה שתסייע להם בתהליך ותמזער את הפחדים שעלולים להתעורר אצל החייל/ת ומשפחת/ה.

התוכניות הללו יקחו חלק בקהילות מקומיות בישראל בהם יש ריכוז עולים גבוה, או בהם יש צורך. נוסף על כך, השאיפה היא שהקהילה שתיווצר תייצר רשת של של חברים ובני משפחה של חיילים בודדים שהחליטו לעלות.

חיילים בודדים

בימי חמישי בשעות אחר הצהריים או הערב יוצאים חיילים רבים לחופשת סוף השבוע בבית. לרוב החיילים יש בית חם לצאת אליו, עבור החיילים הבודדים ובנות השירות הבודדות הבסיס של מייקל לוין זה הבית. הערב של יום חמישי הוא חלון הזדמניות למפגשים חברתיים, ביצוע משימות יומיומיות, וכמובן מנוחה. עמותת הבסיס של מייקל לוין שמה לה למטרה לסייע לחיילים בודדים ולבנות שרות ולהעניק להם מסגרת חברתית, לייעץ להם בנושאים שונים ולדאוג להם למגוון תוכניות בשבתות וחגים. היועצים של העמותה זמינים עבורם בכל נושא. בין הפעילויות השונות: ערבי קריוקי, סרטים, שיעורי יוגה, אולפן עברית, עזרה ויעוץ בהתנהלות כלכלית וביורוקרטיה שזרה לחלק גדול מהם. הבסיס של מייקל לוין מעניק מגוון רב של פעילויות. קהילות רבות תורמות אוכל ביתי המבושל באהבה עבור החיילים הבודדים ובנות שירות הבודדות לארוחות שבת וחג.

בנות שירות בודדות

בנות שירות בודדות הן נשים שעשו עליה ומשרתות בשירות לאומי למשך שנה או שנתיים כחלופה לשירות בצה”ל. אין לאותן נשים צעירות משפחה בארץ והן מתמודדות עם אתגרים זהים לאתגרים של חיילים בודדים. עמותת הבסיס של מייקל לוין מכירה בכך שהן זקוקות לתמיכה, רגשית ופיזית, במהלך התקופה הייחודית הזאת בחייהן. בנות השירות הבודדות עובדות קשה בבתי חולים, בתי ספר ובמגוון מסגרות שונות. העמותה מספקת להן תמיכה, דואגת להם לארוחות חמות, ובעיקר מהווה עבורם פלטפורמה למפגשים חברתיים בכדי שלא ירגישו בודדות על אף היותן בנות שירות בודדות.

לאחר סיום השירות

לאחר שחרורם משירות צבאי, חיילים בודדים מתמודדים עם השאלה האם להישאר בישראל או לחזור למולדתם. כ-60% מהחיילים הבודדים עוזבים את הארץ בתום השירות הצבאי וחוזרים לביתם. 40% מהם בוחרים להשאר. חלקם נרשמים ללימודים באוניברסיטה וחלקם משתלבים בכוח העבודה במשק. עם זאת, חלק מהחיילים הבודדים המשוחררים אשר סיכנו את חייהם למען המדינה, היו רוצים להישאר בארץ ולהשלים את תהליך העלייה, עבור רבים מהם המכשול העיקרי הוא חוסר הכוונה והדרכה לתעסוקה. הם מתקשים במציאת קשרים מקצועיים, קבלת סיוע בהשמת קריירה, ניהול כספים, והכנה להשכלה גבוהה בישראל. נושאים אלו הם הגורמים העיקריים והמהותיים למעבר טוב ומוצלח מהשירות הצבאי לחיים האזרחיים.
 סיום השירות הלאומי לבנות שירות בודדות הוא נושא בעייתי ומורכב אף יותר מכיוון שעליהן להשלים את תהליך העלייה לארץ לפני השירות וכתנאי לשירות ועל כן רובן נוטות להשאר בארץ ולא לחזור למולדתן. מכיוון שכך הן זקוקות לעזרה בתחילת חייהן האזרחיים.
הצוות המקצועי והמתנדבים המסורים של הבסיס של מייקל לוין משמשים כחונכים לחיילים בודדים ובנות שירות בודדות ביציאתם לאזרחות. הבסיס מסייע בסדנאות תעסוקה והכוונה לחיים ומאפשר גישה לירידי תעסוקה. כל אלו ועוד מספקים את התמריץ למעבר ולהתאקלמות בחברה הישראלית ולהקמת בסיס איתן כאן בישראל.

Parent Sign-up

Olim families/communities

Lone Soldier

Bnot Sheirut

Get Involved